Rozwijając talenty, promujemy Podkarpacie

Rozwijając talenty, promujemy Podkarpacie to projekt, który ma na celu wypromowanie naszych regionalnych artystów zarówno na Podkarpaciu jak i na uznanej arenie warszawskiej. W ramach zadania, organizowane są dwa koncerty, z których pierwszy odbędzie się 22.05.2012r. w PSM I i II st. w Sanoku, drugi - 03.06.2012r. w pięknych wnętrzach pałacu Businessman Institute w Warszawie, gdzie ma swoje miejsce Wawer Music Festiwal – prestiżowy 10-miesięczny festiwal. Na koncertach, swój talent zaprezentują wyróżniający się, młodzi muzycy z Podkarpacia a także laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, w tym Złotych Parnasów Międzynarodowego Forum Pianistycznego w Sanoku. Będzie to prezentacja muzyki klasycznej na wysokim poziomie artystycznym. Młodzi muzycy przedstawią dzieła polskich oraz zagranicznych autorów przekonując, że muzyka klasyczna wcale nie musi być wyłącznie poważna. W klasycznych i zupełnie awangardowych aranżacjach, utwory trafiają do publiczności złożonej nie tylko z wytrawnych melomanów, ale również odbiorców poznających dopiero piękno szlachetnego brzmienia.

 

W ramach projektu, odbędą się dwa wyjątkowe koncerty, promujące podkarpackich artystów na arenie regionalnej oraz warszawskiej:

- 22.05.2012 odbędzie się recital pianistów z Ukrainy, Słowacji, Białorusi i Polski „Złote Parnasy w Sali Koncertowej PSM w Sanoku”, poprowadzony przez  J. Ostrowskiego;

 

- 03.06.2012 w Sali widowiskowej Businessman Institute, odbędzie się koncert „Waldemar Malicki rekomenduje – Bieszczady w Warszawie”.Będzie to prezentacja wybranych przez Waldemara Malickiego podkarpackich artystów.

Prezentowane koncerty będą promocją współczesnych artystów mających swój rodowód na Podkarpaciu.

 

Projekt został dofinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego.

plakat