Koncert w XVIII-wiecznym Pałacu w Sannikach.

Koncert w XVIII-wiecznym Pałacu w Sannikach.

Dublerzy Gwiazdami

W dniu 3.09.2017 roku, na ostatnim koncercie sezonu w XVIII-wiecznym Pałacu w Sannikach, siedzibie Europejskiego Centrum Artystycznego im.Fryderyka Chopina odbył się długo oczekiwany koncert laureatów Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” z aktorem Piotrem Machalicom.

Niestety, dwaj laureaci Markijan Popil (Ukraina) jak i Kacper Żaromski (Krosno)  w ostatniej chwili wycofali się z udziały w tym prestiżowym projekcie. Koncert uratowała Diana Chubak (Lwów) – tegoroczna laureatka Złotego Parnasa na XII Forum w Sanoku oraz Aleksandra Hurkała (Szczawnica/Warszawa), laureatka pierwszych nagród na konkursach muzycznych na Litwie i w Danii, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Znakomite wystąpienie „dublerek”, które z dnia na dzień zastąpiły laureatów nagrody ECA, spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Utalentowane pianistki miały okazję, przed pełną salą publiczności, zaprezentować swoje umiejętności. W programie wieczoru znalazły się utwory Chopina, Liszta, Beethovena oraz Ciurlionisa.

Jesteśmy dumni z naszych laureatek i cieszymy się, że stanowimy wsparcie dla ich sukcesów.