Accademia dell'Arco Chamber Orchestra !

Accademia dell'Arco Chamber Orchestra !

Przedstawiamy Państwu Orkiestrę Kameralną Accademia dell'Arco Chamber Orchestra. Wspaniały zespół artystów, którzy zagrają dla Państwa podczas trasy koncertowej w ramach projektu "Dzieci Podkarpacia w 100-lecie Wolności" w dniach 30.08-03.09.2019

Orkiestra powstała w 1989 roku z inicjatywy prof. Pawła Radzińskiego, który do chwili obecnej pełni funkcję solisty i dyrektora artystycznego zespołu. Paweł Radziński, absolwent Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie, jest profesorem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W skład orkiestry wchodzą studenci i absolwenci tej uczelni. Premierowym występem orkiestry był koncert z udziałem solistów, Wiktora Pikajzena i Pawła Radzińskiego, na zakończenie kursu skrzypcowego. Zespół ma duży dorobek artystyczny w postaci koncertów w kraju i za granicą. Accademia dell’Arco to w chwili obecnej jedna z najlepszych młodzieżowych orkiestr kameralnych w Polsce.

A dla naszej pubiczności w ramach 5-ciodniowej trasy wydarzenia "Dzieci Podkarpacia w 100-lecie Wolności" wystąpi dla Państwa bezpłatnie.