Jubileuszowy Maltański Koncert Charytatywny

Jubileuszowy Maltański Koncert Charytatywny

Zapraszamy Państwa na wyrafinowany i pełen subtelno-kolorystycznych brzmień spektakl muzyczny, w którym pierwszoplanową rolę zagrają męskie głosy wokalne oraz specjalne szkło wypełnione wodą. Bajkowa podróż w krainę dźwięków niech będzie inspiracją i źródłem nowych wrażeń. Autorem scenariusza jest prof. Jarosław Drzewiecki - znany pianista i organizator projektów artystycznych takich jak Wawer Music Festival czy Gary Guthman Monday Jazz Club w podziemiach Hotelu Boss.

Pamiętamy Jubileuszowy Maltański Koncert Charytatywny (5.06.2013), kiedy to publiczność entuzjastycznie przyjmowała na estradzie Filharmonii Narodowej Lwowską Orkiestrę Kameralną z solistami: Stanisławem Drzewieckim i Gary Guthmanem, a dwa lata później oczarował wszystkich Aleksander Bozhyk - zwycięzca ukraińskiej edycji programu „Mam Talent”.

Dzisiejszego wieczora usłyszymy znane przeboje muzyki klasycznej na największej na świecie harfie szklanej w mistrzowskim wykonaniu Anny i Arkadiusza Szafrańców. Ten niezwykle rzadki instrument, na który pisał swój kwartet już sam Wolfgang Amadeus Mozart, a grywał na nim  Fryderyk Chopin, zyskuje w ostatnich czasach na popularności jako nośnik nowych wartości estetycznych. Niezwykłość brzmienia przywodzi na myśl „anielskie organy”  (verrilion), w których harmonie przenikając wzbogacają się wzajemnie.

Kontrapunktem dla Glass Duo będzie znany i ceniony zespół wokalny, który od blisko 35 lat występuje na estradach całego świata. Zespół reprezentował kraj na np. Wystawach Światowych EXPO w Sewilli (1992), Hanowerze (2000) i w Aichi (2005), podczas Festiwalu Kultury Polskiej na Tajwanie, w Pekinie i Algierze, na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos oraz podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie. Zespół ma w repertuarze około 1000 utworów. Występuje w stałym składzie: Robert Hylla – kontratenor, Leszek Marciniak – kontratenor, Przemysław Czekała – tenor,  Piotr Lewandowski – baryton, Piotr Dziurla – bas, Artur Hoffmann – bas. Członkowie Zespołu są wychowankami dwóch znanych poznańskich chórów chłopięco-męskich Stefan Stuligrosza i Jerzego Kurczewskiego.

Program został ułożony tematycznie: muzyka polska, muzyka norwesko-rosyjska, powrót do klasyki z Bachem, Rossinim i Ravelem i na koniec szlagiery muzyki rozrywkowej.

Program koncertu charytatywnego

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

18.10.2017 godz. 19:00

  • Affabre The Chamber Singers

1.-St.Moniuszko - Prząśniczka    

2.-St.Moniuszko - Krakowiaczek

3.-Wiązanka przebojów - „Jesienne róże”                                                            

4.-H.Wars, J. Nel, L. Starski - Już taki jestem zimny drań                       

5.-H.Wars, E.Szlechter - Umówiłem się z nią na dziewiątą                    

  1. -Piosenka ludowa - „Szła dzieweczka”    
  • Glass-Duo -  Anna i Arkadiusz Szafrańcowie

1.-E.Grieg - Poranek(Allegretto pastorale) z I Suity Peer Gynt op.46

2.-E.Grieg - Taniec Anitry (Tempo di mazurka) z I Suity Peer Gynt op.46

2.-P.Czajkowski - Taniec cukrowej wieszczki  z baletu „Dziadek do orzechów”

3.-J.S.Bach - Toccata d-moll BWV 565

4.-A.Szafraniec – Songueira

  • Affabre The Chamber Singers  

1.-J.S. Bach  -  Badinerie                                                                            

2.-G.Rossini - Duetto buffo di due gatti  (Duet kotów)                                      

3.-M.Ravel - Bolero

  • Glass-Duo  - Anna i Arkadiusz Szafrańcowie

1.-W.A.Mozart – Marsz turecki

2.-J.Hurwitz - La La Land

3.-Z.de Abreu - Tico-Tico no Fuba 

 

BIS wspólny (Glass Duo+ Affabre Concinue+ Para taneczna Konrad Kucharczyk, Marta Ejsmont

- Astor Piazzolla – Libertango