III Suita Narodów Europy - 02 V 2021 - Warszawa

III Suita Narodów Europy - 02 V 2021 - Warszawa

Po ogromnym sukcesie I edycji Suity Narodów Europy z przyjemnością zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie jakim jest III Suita Narodów Europy, która odbędzie się podczas V EFAM w dniu 02.05.2021 o godzinie 20:00 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Boss ul. Żwanowiecka 20 w Warszawie.

Utwór napisany przez sześciu kompozytorów z różnych krajów Europy. Utwór „Suita Narodów Europy cz. 3”, ukierunkowany jest na ułatwienie polskiej publiczności kontaktu z nową muzyką oraz zapoznanie się z twórczością artystów zagranicznych, sprzyja to również prezentacji nowych polskich dzieł poza granicami Państwa, równocześnie zachęcając do współpracy z najmłodszym pokoleniem muzyków. Wyjątkowość tego dzieła polega na jego różnorodności i wkładu kompozytorów z różnych krajów europejskich. Powstająca druga część Suity to utwór wokalnoinstrumentalny o wielu warstwach.

Kombinacja instrumentów jest całkowicie dowolna. Taka różnorodność daje mnóstwo możliwości twórczych, jednocześnie zapewniając spójność wszystkich części.

Autorami dzieła są: Marcin KOPCZYŃSKI (Polska), Victor VOJCIK (Białoruś), Hanna Kopijka (Ukraina), Kirill VOLKOV (Rosja), Eliska CÍLKOVÁ (Czechy), Konstanty VILENSKY (Polsa/Ukraina).